«

Meklēšana

Zināt, kā

Ūdenī šķīstošu laku un lazūru uzklāšana

 

Ūdenī šķīstošu laku sistēmu priekšrocības attiecībā pret šķīdinātājus saturošiem materiāliem krāsošanas laikā izrādās ievērojami lielākas nekā sākotnēji šķiet. Ūdenī šķīstošas lazūras un lakas nodrošina priekšrocības, izpildot likumdošanas prasības, labākas emisiju vērtības, filtra ierīču un elektrisko iekārtu koncepcijas, priekšrocības sprādzienbīstamības un ugunsgrēka bīstamības jomā un darbinieku veselības noslodzes jomā.

Lakošanas tehniskās papildu nepieciešamās darbības, piemēram, telpu vēdināšana, telpas temperatūras ierobežošana un radikāla laku izmantošanas laika samazināšana bieži netiek ievērotas, bet praksē bez šiem pasākumiem lakošanas rezultāti ir ierobežoti. Lakošanas kļūmju novēršanai mēs vēlamies norādīt uz dažiem punktiem:

 

1. Mitruma novadīšana un atbilstoša temperatūra
Priekšstats, ka, izmantojot ūdenī šķīstošas lakas, nav nepieciešama vēdināšana, jo nav izmantoti organiskie šķīdinātāji, ir nepareizs. Kamēr lakas pārklājumā atrodas ūdens, tas nevar sacietēt. Tādēļ ir ļoti svarīgi rūpēties par labu žūšanas telpu vēdināšanu.

 

2. Mitrā pārklājuma biezums
Daudzu dispersijas laku reoloģija nodrošina iespēju izveidot biezus mitros pārklājumus. Šādi biezi laku pārklājumi tomēr nevar pietiekami sacietēt parastā 12–18 stundu žūšanas laikā, un tas rada problēmas logu transportēšanas, apdarināšanas un uzstādīšanas laikā. Ja nepieciešams labs, izžuvis lakas pārklājums pēc vienas nakts, ūdenī šķīstošās lakas nedrīkst uzklāt vairāk kā 150 μm biezumā.

3. Žūšana
Ja pēc apskates vai manuālas sausuma pārbaudes tiek konstatēta nožūšana un jau pēc dažām stundām tiek uzklāts otrais lakas slānis, tad pirmais lakas slānis otrajā slānī esošā ūdens ietekmē var uzbriest un turpināt žūšanu ievērojami palēninātā tempā.

 

4. Blīvējošie profili
Aizlakošanas materiāliem un lūpu blīvējumiem jābūt piemērotiem laku sistēmai uz ūdens bāzes, lai novērstu uzbriedušas un salipušas vietas un izbalējumus pārklājumā.

 

5. Apdare
Apdarei un stiprinājumiem jābūt izturīgiem pret koroziju.. Piespiešanas spiedienam starp rāmi un vērtni jābūt vienmērīgi izdalītam pa visu detaļu (vērtni), un tas nedrīkst būt pārāk augsts.